Daugiasluoksnės plokštės

Daugiasluoksnės plokštės gaminamos nepertraukiamo proceso metu, kurį sudaro PIR putų poliuretano injekcijos tarp plieno lakštų. Galimas variantas, kai naudojami ne du lakštai, o vienas. Tuomet tokios plokštės puikiai tiks apšildinimo darbams.

Plokštės gali būti įvairių formų ir spalvų, todėl bet kuriam pastatui galima suteikti individualų ir unikalų stilių.
Daugiasluoksnės plokštės pranašesnės už tradicines sienų ir stogų medžiagas, nes yra ženkliai pigesnės, lengviau montuojamos, o dėl gamyboje nenaudojamo freono – dar ir ekologiškesnės.
Naudojant specialų skardos dengimą, puikiai išlaikomos antikorozinės ypatybės, bei dažų ilgaamžiškumas. Nekyla problemų dėl samanų, kerpių ir kitų veiksnių, bjaurojančių pastatų estetinį vaizdą. Taip pat plokštės yra lengvai plaunamos.

Daugiasluoksnės plokštės „Sandwich“ naudojamos kaip sienų ir stogų elementai:

  • pramoninių pastatų atitvarinės konstrukcijos (tiek išorės, tiek vidaus sienos);
  • sandėliams;
  • daugiafukciniams pastatams;
  • autoservisams;
  • rezervuarams;
  • valymo įrenginiams;
  • žemės ūkio pastatams;
  • izoliacinės medžiagos šaldymo sektoriuje (maisto pramonėje);
  • apšildinimo medžiagos.
Paprastai visos daugiasluoksnės sandwich plokštės turi vieną iš trijų užpildų: poliuretano (standartinis), akmens vatos (padidinto atsparumo ugniai pastatams) arba putų polisterolio (kai keliami mažesni atsparumo ugniai reikalavimai). Užpildo rūšis parenkama pagal pastatui keliamus gaisrinius reikalavimus, jo paskirtį ir materialinius aspektus.

Poliuretano užpildas

Populiariausias – poliuretano užpildas yra puiki izoliacinė medžiaga, turinti gerus gaisringumo parametrus, didelę šiluminę varžą, bei gebanti išlaikyti savo savybes ilgą eksploatacijos laiką. Poliuretano putos yra grynas poliolių ir poliisocianatų mišinys, turintis specialių n-pentano priedų, kurie pagerina putojimą.

Akmens vatos užpildas

Daugiasluoksnės plokštės su akmens vatos užpildu naudojamos pastatuose, kuriuose yra dideli žmonių srautai. Gaisro evakuacijos metu plokštės turi atlaikyti ugnį  apie 30 min ir netgi neleisti gaisrui plėstis. Gaisrinės saugos statybos produktų 6 lentelėje nurodyta, kad akmens vatos klasė yra A. Tai reiškia, kad jos yra nedegios. Paprastai tokios plokštės naudojamos didesnėse gamyklose, parduotuvėse, komerciniuose pastatuose.

Polistirolo užpildas

Polistirolo užpildas naudojamas pastatuose, kuriuose beveik nedirba žmonės. Pavyzdžiui maisto produktų arba technikos sandėliuose. Šio užpildo žemi gaisriniai parametrai ir maža šiluminė varža, bet privalumas – kaina. Gaisrinės saugos statybos produktų 6 lentelėje nurodyta, kad šio užpildo degumo klasė yra E. Tai reiškia, kad medžiaga yra degi, vidutiniškai užsiliepsnojanti.

 

Pastovūs daugiasluoksnių plokščių Izo PIR parametrai:
Tankis: 43 ± 3 kg/m3
Degumo klasė: B-s2,d0